jullianandmorris

Just another WordPress.com site

ויקטוריה יקירתי

שבועיים עברו מאז עברנו מהחווה לויקטוריה. בושה וחרפה ההזנחה שפושה בבלוג הזה.

כשחיפשנו אחר בית להשכרה חטפנו דה-ז'אווו עמוק לימי הטריילר העליזים – אז כשרק נחתנו בקנדה ואף אחד לא רצה להשכיר לנו בגלל שלושת האינדיאנים שלנו (עד שויתרנו וקנינו את הבית בטאוואסן) עכשיו אנחנו מבינים שהתמונה קצת יותר מורכבת וכנראה שהאשם העיקרי לא בילדים אלא בכך שאין לנו credit score. credit score הוא דירוג שמאשר (או לא) ששילמת חשבונות בזמן.  רק אחרי שנתיים של תשלומים מופיע במחשבי הבנק איזשהו דירוג. וכך כל בעלי הבתים פוטנציאלים (מאלה שעברנו אצלם את מחסום שלשת הילדים) בדקו את הדירוג שלנו וקיבלו יוק. קנדים עם נהדר אבל בוק שבשום אופן לא משכיר בית ליוק.

מה שמביא לי תג'ננה זה שנזהרים כאן כמו מאש לא להפלות או להרגיז חלילה אף מיעוט וזאת אחושילינג האמא של האפליה! אין למהגרים חדשים שום שליטה על הדירוג הזה בדיוק כשם שאין לאדם שליטה על צבע עורו מינו או מוצאו ובכל זאת על פיו נקבע האם אנו ראויים לדבר בסיסי כמו דיור או אפילו חשבון טלפון נייד (שעשינו שמיניות באויר כדי לפתוח בדיוק מהסיבה הזאת). בקיצור חשבתי לשלוח מכתב נזעם (אך מנומס) למשרד הפנים הקנדי שמבהיר את מצוקת המהגרים בנושא ולהציע דרך חלופית להעריך את חוסנם הכלכלי של מהגרים בני פחות משנתיים אבל קריסמס עכשיו, אני טוחנת שעות בחנות ואין לי זמן גם לכתוב להם וגם לקבצ'ץ לכם.

איכשהו התמזל מזלנו ומצאנו בעל בית סיני מבוגר וממולח שישר ראה שיש לו עסק עם אנשים שמשלמים בזמן. אבל אז עברנו לבית וגילינו למה הוא לא בררן, יש לו לבית איך לומר, כמה issues. נתחיל בזה שהחלונות לא נפתחים (חוץ מבאמבטיה), נאטמו הרמטית משכבות על שכבות של צבע. אותם חלונות אומללים שבאו אורגינל עם הבית (נבנה ב1918)  דקיקים כמו נייר ומעבירים קור מצויין. את העובדה המצערת הזאת גילינו כשפתאום נהייה לנו קפוא ובירור קצר העלה שנגמר לנו השמן במיכל. בעל הבית היתמם ואמר שהוא מילא 500$ דולר לפני שעברנו. סוף הסיפור, לחמם את מערת אלדין הזאת עולה כמעט כפול מבית רגיל. ועוד עניין קטן, הבית בא קומפלט עם משפחת עכברושים שמתגוררת ככל הנראה בצינורות החימום. אנחנו שומעים אותם מדי לילה מתקוטטים וחופרים להם. זה הצחיק מאד את בעל הבית כשאפי סיפר לו עליהם, כי הרי הוא לא מרשה חיות מחמד, זה אפילו כתוב בחוזה.

עד כאן קיטורים מכאן הצד השני של המטבע שהוא הרבה יותר נוצץ. הבית נחמד לאללה, ענתיקה עם הרבה נשמה ותקרות גבוהות. הוא עומד בשכונה הכי חמודה בויקטוריה, יריקה מהנמל היפה. מרוב שהיא חמודה עושים בה רונדלים כרכרות רתומות לסוסים שמשויצות בה לתיירים.  15 דקות הליכה מפרידות בין הבית לחנות שחיינו סובבים סביבה, והחנות שוכנת בדאון-טאון ויקטוריה, שילוב מושלם של עיירה קסומה, תשתיות ותרבות של עיר גדולה עטופה בטבע משגע מכל כוון אפשרי

2012-12-14 13.07.24

בסוף הרחוב

2012-12-13 18.51.19

בדרך מהעבודה

הבנים התחילו בית ספר (גם מרחק הליכה מהבית) שהוקם על ידי קבוצת הורים כfamily school.  אין ציונים, למורים קוראים בשמם הפרטי, כיתות רב גילאיות, דגש על מוזיקה, אמנות, ודרמה.  ההורים מוזמנים בכל עת להצטרף לפעילות בכיתה ללא הודעה מראש. ממול לבית ספר חולש beacon hill park על 800 דונם ירוקים שכוללים אגמים, פארק מים, ופינת ליטוף עיזים מגניבה.

school

בית ספר

2012-12-22 09.13.57

פרויקט Habitat. גור בחר פינגוינים. אמא עזרה קצת 🙂

2012-12-22 09.13.29

ממש קצת..מבט עילי.

2012-12-21 10.58.40

יום פיג'אמות בבית ספר. רואים סרט לכבוד כריסמס פלוס שוקו ופופקורן

עם שלי לעומת זאת הפלנו את הכדור בגדול. מסתבר שכל אם לעתיד ויקטוריאנית רושמת את צאצאיה לגן ברגע שנצפה סימן פלוס על מקלון בדיקת ההריון.  גני הילדים כאן מלאים עד אפס מקום עם רשימות המתנה עד יהופיץ. בכל זאת מצאנו גן שמתפנה בו מקום אחד, מרוחק 10 דקות נסיעה (זה הרבה למפונקים כמונו).  הוא די מעפן אבל שלי תנו לה כמה ילדות קצ'קס וורודות, כמה בובות והיא בעננים. בינתיים אפי לוקח אותה לגן-עם-אבא, כזה שאפשר לבוא מתי שרוצים.

2012-12-19 10.23.58

גן-עם-אבא. מסיבת קריסמס

2012-12-19 09.59.09

מי אני? (רמז: סוחב את המזחלת של סנטה..)

2012-12-15 19.14.07

להרגיע, חגגנו גם חנוכה. נר שמיני עם עודד עידית והילדים

eggnog

eggnog

למי שלא מפחד מסלמונלה, הגויים המציאו את הeggnog, משקה האלים (כן לנו יש גוגל מוגל)  משום מה הם שותים אותו רק בקריסמס כנראה בגלל כמויות השמנת והביצים המוטרפות. אבל אנחנו לא מפחדים משומן והאגדה האורבנית על הכולסטרול הגדול והרע. גוועלד! מה עם הקלוריות? שו קלוריות?

הקיצר תעשו לעצמכם טובה ותכינו קנקן כזה. הוא יגמר לפני שתגידו ג'ק..

שתי כוסות חלב קוקוס (אני מערבלת בויטמיקס שתי כפות גדושות שמן קוקס ושתי כוסות מים פושרים – תודה מיה שטרן 🙂 מוסיפים לבלנדר 4-5 ביצים, שתי כוסות שמנת מתוקה, קמצוץ ציפורן, קמצוץ אגוז מוסקט, קינמון וממתיק לפי הטעם (אני משלבת סטויה, קסיליטול וסוכר קוקוס)

הויטמיקס עושה למעלה יופי של קצף נוקשה כזה, מזכיר את חלב הציפורים של ספתי.

נשיקות יקרים

2012-11-29 17.08.58

מודעות פרסומת

ניווט של פוסט יחיד

10 מחשבות על “ויקטוריה יקירתי

 1. מאת lea ben-dor בתאריך :‏

  אין אין אין עליך !! בין ה-boxing day ל rats's late nught show- את מולידה פוסט משובח שחיכינו לו בסבלנות.
  במעורבות ההורית שלכם בביה'ס תכוונו את הכיבוד לקריסטמס הבא לגרוואלאך ו- eggnog… שאני עכשיו קמה להכין לארוחת בוקר..
  נשיבוקים לחימום.

 2. מאת יפית בתאריך :‏

  אז אני מבינה שמאיה עפה על מטלות בית הספר וגור הוא הילד הכי מרוכז בכיתה כשנותנים לו לאחוז בשקית פופקורן.

  התספורת של שלי הורסססת!

 3. מאת סבתא רוזלין בתאריך :‏

  מה זה מה זההההההההההה?????????. בשביל עכברושים וכפור אימים שלחתי אתכם לויקטוריה? 🙂 .
  עכשיו אני מבינה למה אתם מתהלכים בבית במעילים, הבנתי שמשהוא פה לא בסדר, אבל מיה'לה, את ממש מומחית בלעשות מכל לימון- לימונדה ואני מאוד גאה בך ומעריצה אותך בגלל זה. מזכרוני אכן , וויקטוריה היא באמת עיר יפה מאוד ואפשר ליהנות ממנה לפחות, הכי חשוב זה שהפסקתם ליסוע בכביש העקלקל והמפחיד, בטוח יותר מהעכברושים שהפתרון להם אגב, זה חתול גם אם בחוזה כתוב בלי חיות. ולגבי החלונות אולי אפשר לקבע עליהם פרספקט שקוף ווילון עבה.
  אני מאוד שמחה שהילדים הולכים למסגרת שמתאימה להם, רואים את ההנאה של שלי , כרגיל, איך היא יושבת כמו מלכה מול הילדים וליד הגננת- תענוג ממש לראות גם את גור יושב במלוא הריכוז והעבודה המדהימה שהכנתם על הפינגונים.

  והמשקאות נראים משהו מיוחד, נראה שאכין את זה ככקינוח בארוחת ששי.

  הקיצר- נהניתי מאוד לקרוא ולהביט בתמונות המקסימות וקצת קצת חרה לי העכברושים והקור אבל מאמינה שתתגברו על כל דבר עם היצירתיות שלכם.

  אוהבת ומתגעגעת,
  נשיקות וחיבוקים

 4. סחתיקה על הרוח המרוממת ותודה על העדכונים והמתכון.
  בדיוק התחלנו לדבר על טיול הקיץ שלנו שיהיה לאי. הפעם נעשה את זה באמת בקיץ ולא בסתיו וגם לא נהיה בהריון אז נוכל ממש להגיע עד האי ולבקר אתכם.

 5. תגידי, האגנוג הזה, שותים אותו חם או קר?

  • שותים קר. אפשר גם בטמפרטורת החדר אבל זה פחות טעים. מחכים לכם בקיץ.

   • ניסיתי ולא כלכך אהבתי את התוצאה אז היום לקחתי את זה, שמתי בבן-מארי וטרפתי מעת לעת. את מה שיצא (סמיך) שמתי בכלי פיירקס וכדי שיתקרר מהר תקעתי בערימה של שלג בחוץ.
    אחרי כמה שעות נזכרתי בזה ומצאתי קינוח קר וטעים, על גבול הגלידה.
    תודה 🙂

 6. הי מאיה, היום גיליתי את הבלוג הנפלא שלך!
  ואיזו הפתעה למצוא את עצמי בתודה על חלב הקוקוס- שמחתי 🙂
  גם לנו היה חלום לעבור לויקטוריה, אך כנראה ישאר בגדר חלום…אולי טיולים בקראוון לעת פנסיה…
  בנתיים אמשיך לקרוא כאן אצלך ולדמיין את החיים שם
  מיה
  נ.ב
  רק אם תרצי : להוסיף קישור למתכון החלב קוקוס בבלוג שלנו כך שעוד יהנו ממנו -יהיה נהדר 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: